Kupowanie w lumpeksach wydaje się być jednym bardzo proste, innym skomplikowane i męczące. Wchodząc do sklepu z używaną odzieżą, musimy mieć na uwadze pewne kwestie, by nasze zakupy miały sens i dawały satysfakcję. O tym, jak kupować przed i po dostawie już pisałam, teraz chciałabym przybliżyć kilka najczęściej popełnianych błędów podczas kupowania w lumpeksach.

  1. Przepłacamy. Dość często jakość ubrań nie jest adekwatna ich cenie. Powinniśmy zwracać uwagę na stan i rodzaj danej części garderoby, by nie zapłacić za nią za dużo. Pamiętajmy, że kupujemy w sklepie z używaną odzieżą, a czasami zdarza się nam płacić za niektóre rzeczy tyle, ile wydalibyśmy na nie w normalnym sklepie.
  2. Nie sprawdzamy stanu ubrań. Każdą rzecz należy starannie obejrzeć. Nikomu nie jest potrzebne dziurawe, zmechacone i poplamione ubranie. Oczywiście są uszkodzenia, które możemy naprawić, jeśli ubranie jest tego warte, ale nie porywajmy się na poprawienie mankamentów każdego ubrania, bo może uda nam się zaszyć dziurę, wybawić plamę, doszyć nowy suwak albo zgolić poplątane nitki.
  3. Kupujemy za dużo. To, że coś jest tanie, nie oznacza, że musimy to kupić. Wielu osobom zdarza się kupować kompletnie niepotrzebne im rzeczy, tylko dlatego, że cena jest atrakcyjna. Zastanówmy się, czy w szafie mamy miejsce, czy będziemy to nosić i czy pasuje to do ubrań, które posiadamy. Niepotrzebne ubrania są po prostu niepotrzebne!
  4. Wybieramy nieodpowiednie rozmiary. Czasami kupujemy coś nie w naszym rozmiarze, że można to zwęzić, skrócić, odwinąć, doszyć. Po co? Zastanówmy się, czy mamy na to czas, chęci i pieniądze. Nie zawsze będzie w stanie poprawić coś sami, nie zawsze będzie istniała taka możliwość.

Macie jakieś sugestie co do poszerzenia t