Cześć wszystkim! 😛

     Po dość długiej przerwie w artykułach przyszedł czas na przedstawienie nowych pomysłów w dziedzinie odzieżowej 😉.  Tym razem chce wam pokazać jak z zwykłych i z pozoru nudnych rzeczy można wyczarować niesamowitą stylizację. Ostatnio wybrałam się do lumpeksu gdzie kupiłam dwie rzeczy z myślą o przemianie, dodając zaledwie niewielkie i tanie dodatki. Dodatkowo w szafie wynalazłam starą dawno nieużywana spódnice, która na pierwszy rzut oka nie była w moim kręgu zainteresowania. Jednak te rzeczy zachęciły mnie właśnie do spróbowania dania starej rzeczy nowe, drugie „życie”. Było to moje eksperymentalne doświadczenie i bałam się o efekty, lecz teraz nie żałuje tej decyzji. Skoncentrowałam się na drobnym dodatku, który jako pierwszy przyszedł mi do głowy, a owym dodatkiem są guziki. Są łatwo dostępne, tanie a zarazem potrafią być pięknie zdobione, a co najważniejsze bezproblemowo poradzisz sobie z ich przyszyciem. Chciałabym wam pokazać jak zwykłe guziki potrafią dopełnić i zmienić całkowity look ubrania.

     Pierwszą rzeczą którą, wam zaprezentuje jest czarna, krótka spódnica, która jak wspomniałam znajdowała się w mojej szafie od paru lat. Fason spódnicy jest ciekawy, ze względu na znajdujący się z jednej strony nałożony materiał tworzący imitację rozcięcia, co tworzy ciekawą podstawę. Postanowiłam przy tym boku doszyć trzy duże, niebieskie guziki ze złotą obramówką (2,80 zł/szt). Tym samych wydobyły ze spódnicy niesamowitą elegancje i zdecydowanie tym małym trikiem podniosły jej „wartość”. Uważam że jest teraz unikatowa i niepowtarzalna. Niżej zdjęcie przed i po metamorfozie.

Spódnica przed

Spódnica po #1

Spódnica po #2

     Kolejnym przykładem, z którego osobiście jestem najbardziej dumna jest sukienka/szlafrok zakupiona w lumpeksie „na wagę” (około 6 zł). Wyżej piszę o szlafroku, (sprawdziłam, marka firmy zajmuje się projektowaniem bielizny) natomiast ja w niej ujrzałam coś więcej. Tylko spójrzcie na jej materiał i wzór. Zakochałam się w nim od samego początku. Podjęłam decyzje o przerobieniu szlafroka na sukienkę. Początkowo chciałam ją zostawić w długości w jakiej była czyli do samej ziemi  jednak również doszywając guziki (cena około 4 zł/szt.) dalej przypominała raczej szlafrok. Ponieważ długiej wersji również jest czarująca, wymyśliłam ze ja podszyje od spodu. Niestety mam brak umiejętności krawieckich wiec może nie wygląda to bardzo profesjonalnie, natomiast patrząc na bajeczne rękawy, uważam że starannie odwracają uwagę d moich niedociągnięć ;D. Moim skromnym zdaniem efekt jest oszałamiający. Mam w posiadaniu unikatową rzecz za jedynie 20 zł. Wybaczcie nie zrobiłam zdjęcia przed.

Sukienka

   Ostatnią rzeczą jest zielony sweterek zakupiony za około 12 zł, w second hand. Bardzo spodobało mi się długość rękaw ¾ . Sweterek również nie wyróżnia się niczym specjalnym. Tutaj nie chciałam za bardzo kombinować, wystarczyło doszyć po 2 małe guziki (1 zł/szt) z każdej strony ramion, aby krój całkowicie się zmienił. Złote guziki cudownie łączą się z delikatną zielenią sweterka. Razem tworzą niebanalną całość.

Sweterek przed

Sweterek po

     Dajcie znać czy mój pomysł Wam się spodobał i czy warto było dodać małe elementy aby zmienić look ubrania. 🙂

Pamiętajcie również facebooku! Link poniżej 😀

https://www.facebook.com/znajdzlumpeks/