Kupowanie w dniu dostawy jest dobrym pomysłem, gdy nie mamy ograniczonego budżetu i gdy szukamy czegoś konkretnego. W dniu dostawy łatwiej jest znaleźć ciekawsze ubrania, a przynajmniej wyszukanie ich nie zajmuje tak dużo czasu – wtedy wieszaki nie są przebrane i jest nam o wiele łatwiej.

Jak kupować w dniu dostawy?

  1. Pomyśl czego potrzebujesz, przejrzyj co aktualnie jest modne, co można kupić w sieciówkach i tego potem szukaj. Nie zapominaj jednak o ubraniach, które po prostu mogą wpaść Ci w oko, a są na tyle klasyczne, bądź oryginalne, że bez względu na to, czy aktualnie są modne, i tak będziesz chcieć je mieć w swojej szafie.
  2. Przyjdź do sklepu możliwie najwcześniej, najlepiej bez dużych ograniczeń czasowych, daj sobie możliwość przejrzenia wieszaków na spokojnie.
  3. Ubierz się tak, by było Ci łatwo, szybko i wygodnie przebierać się w przymierzalni, bądź ewentualnie przymierzać ubrania gdzieś na terenie sklepu .
  4. Przed wejściem do przymierzalni zrób wstępną selekcję ubrań, przejrzyj je pod względem jakości i stanu, drugą selekcją będzie przymierzanie ich w przymierzalni, trzecią selekcję przeprowadź przed kasą, jeszcze raz oglądając każde ubranie, zastanawiając się, czy aby na pewno jest Ci potrzebne i czy jest warte swojej ceny.

Sama tak robię. Chodzę do sklepów z używaną odzierzą w dniu dostawy, kiedy konkretnie czegoś szukam i nastawiam się na daną rzecz. Nie raz udało mi się kupić w ten sposób coś przydatnego i fajnego. Na przykład kurtkę na zimę, za którą dałam mniej niż 50 zł, czy sukienkę na wesele, która nie kosztowała mnie nawet 30 zł.